Offsite Tape Vaulting
Home Office

Offsite Tape Vaulting

  1. Hizmetler
  2. Kurum Dışı Teyp Saklama

TEYP YEDEKLEME VE KURUM DIŞI TEYP SAKLAMA HİZMETLERİ 

Kritik verilerinizin kurum dışı ve çevrim dışı olarak korunması, verinizi kurtarmanız gerektiğinde güvende olmanızı sağlar.

Personeliniz işletmeniz için önemli olan görevlere odaklanmalıdır. Giderek artan miktarda yedekleme ve koruma gerektiren kritik bilgiler ile süreçlerinizi ve tesislerinizi yönetmek sizi zaman ve para harcamaya zorluyor.

Teyplerinizi kurum dışına çıkararak ve verilerinizi korumaya odaklanmış bir iş ortağına vererek,  kendisini kanıtlamış bir gözetim zinciri, teknoloji ve deneyime sahip olur ve hizmetlerimiz sayesinde oluşabilecek kesinti sürelerini azaltabilirsiniz - çünkü işiniz buna bağlıdır.

İşinizle ilgili verilerinizin kurum dışında güvenli şekilde korunması - veri erişimini sağlarken aynı zamanda regülasyonlara uyumluluğuda sağlar.

Donanım arızalarının, insan hatalarının, yazılımsal yanlışların ve insan kaynaklı veya doğal felaketlerin sonuçları üretkenliği etkileyebilir. Ancak, verilerin kurtarılabilmesi için yedeklenmesi ve daha da önemlisi kurum dışında korunması gereklidir.

Iron Mountain® Kurum Dışı Teyp Saklama Hizmetleri; yedekleme materyallerinizin güvenli, kurum dışı bir tesise nakledilmesi, depolanması, yönetilmesi ve geektiğinde geri alınması  için kapsamlı bir veri koruma çözümü sunmaktadır.

Beklenmeyen durumlarda yedeklerineze ulaşıp çalıştırmanızı sağlayacak uzmanlığa sahibiz. Sıkı gözetim zinciri protokollerimiz ve güvenli lojist desteğimizle  kritik bilgilerinizin taşıma sırasında ve saklanması sırasında korunmasını sağlar. Ve, medyalarınız kanıtlanmış prosedürler ve en iyi uygulamalar izlenerek yönetildiğinden,  veriye ihtiyaç duyulduğunda güvenle erişebileceksiniz.

ENVANTER DENETİMİ

Kurum dışı ortam envanterinizin hem eksiksiz hem de doğru olduğunu bilin 

Bilinmeyen veya çözümlenmeyen medya envanteri farklılıkları, özellikle açıklık getirilmeyen ortam bir denetim veya yargılama talebinin parçası olarak ya da bir felaket kurtarma olayına müdahalede herhangi bir zamanda istenebilecek olduğunda kuruluşunuza büyük risk getirir ve yanlış yerleştirilmiş ortamı aramak ve yerini tespit etmek büyük zaman, enerji ve masraf gerektirebilir.

Envanterinizin doğru ve eksiksiz olduğunu bilmek sizin yararınızadır. Iron Mountain’ın Envanter Denetim hizmeti, hangi verilere sahip olduğunuzu ve bu verilerin nerede bulunduğunu tam olarak tespit etmenize yardım ederek ilave bir güvenlik önlemi sağlar.

Offsite Tape Vaulting - Employee scanning tape storage boxes
İhtiyaçlarınıza ve bir denetim gerçekleştirme gerekçenize bağlı olarak, sizi desteklemek için uygulanabilecek birkaç Envanter Denetim hizmeti seçeneği bulunmaktadır:

Envanter Karşılaştırma

Basit ve etkin, siz SecureSync® yoluyla ortam barkod numaralarınızı sunarsınız ve biz tüm farklılıkları gösteren bir rapor oluştururuz. Bu hizmet, mevcut Iron Mountain® Kurum Dışı Bant Yedekleme müşterileri için ücretsiz bir hizmettir.

Logic Vault Denetimi

Tarama ve raporlama. Iron Mountain, depomuzda saklanan ortamınız için barkodların tamamını veya bir alt grubunu tarar. Tamamlandığında, yetkili kullanıcılarınız tüm hataları, yinelenenleri ve/veya eksik öğeleri içeren bulgulara dair bir rapor alır.

Müşteri Tarama

Kollarınızı sıvayın ve işe koyulun. Bir Iron Mountain ortam deposunu ziyaret edin. Size kendi personelinizi kullanarak kurum içi bir denetim gerçekleştirebileceğiniz bir çalışma alanı verilecektir. Iron Mountain, denetimde size ve ortaya çıkabilecek tüm farklılıkları çözmenize yardım edecektir. 

VERİ ARŞİVLEME ÇÖZÜMLERİ

Veri geliştirme ve saklama politikaları, arşivlenen verileri yönetmeyi güçleştiriyor 

İşletme verilerinin gerek uygunluk nedenlerinden ötürü gerekse kuruluşun bütünlüğünü sürdürmek için saklanması gerekiyor. Ancak, veriler hızla büyüyor ve taşıyor. Bu noktada, o kadar çok veriniz oluyor ki nasıl yöneteceğinizden emin olamıyorsunuz. Bu veriler işletmenizin bütünlüğü için saklanması gereken tüm önemli bilgiler, fakat saklanmaları bir mücadele haline geliyor.

Arşivlenen bilgiler muhtemelen her zaman ihtiyaç duymadığınız düşük öncelikli verilerdir. İşletmeniz için halen önemli olan esas verilerinizdir. Arşiv bantlarınızda hangi verilerin saklandığını bilmek, bir denetim, yargılama veya inceleme talebi ile karşı karşıya kaldığınızda kritik hale gelir.

offsite tape vaulting - a data tape

Bilgileri yönetmeye, korumaya ve saklamaya yardımcı olacak deneyim ve bilgi birikimi 

Yedekleme kurtarmak için, arşivleme ise geri yüklemek içindir. Gerek günlük bir soru olsun gerekse büyük bir yıkım olsun her durumda, verilerinize güvenli ve etkin bir şekilde erişebilmelisiniz. Iron Mountain, arşivleme ve yedekleme amaçlarına yönelik bilgileri nasıl tespit edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacak deneyim ve bilgi birikimine sahiptir.

Iron Mountain, IT personeli hangi verilerin saklandığını, hatta ihtiyaç duyulduğunda erişilebilir olduğunu bilmek konusunda kendine güvenirken işletme yeniliği yapmaya odaklanmasına izin vererek saklanması ve uygunluk, yasal ve değer üretimi açısından erişilebilir olması gereken verileri maliyet etkin bir şekilde korumak ve saklamak amacıyla kapsamlı bir veri arşivleme çözümü ve geri alma programı sunuyor.

IRON MOUNTAIN’A ULAŞIN

Bilgi ve Satış Yardım
business women

IRON MOUNTAIN’A ULAŞIN

Bilgi ve Satış Yardım