KURUM DIŞI TEYP SAKLAMA

Biz verilerinizi korurken siz işinize odaklanın. 
Offsite Tape Vaulting banner - business-woman-speaking to a group at a meeting

KURUM DIŞI TEYP SAKLAMA

Biz verilerinizi korurken siz işinize odaklanın. 
  1. Kurum Dışı Teyp Saklama

KURUM DIŞI TEYP SAKLAMA HİZMETLERİ 

Kritik verilerinizin kurum dışı ve çevrim dışı olarak korunması, verinizi kurtarmanız gerektiğinde büyük önem taşır.

Personelinizin işletmeniz için önemli olan görevlere odaklanması gerekirken, işiniz için önemli verilerin yedeklenmesi ve korunması konusunda süreçlerinizi ve tesislerinizi yönetmek zamanınızı alıyor ve ek maliyet getiriyor. 

Teyplerinizi kurum dışında saklayan ve kendini verilerinizi güvende tutmaya adamış güvenilir bir iş ortağınız olarak size başarısı kanıtlamış bir gözetim zinciri, teknoloji ve deneyim sunuyoruz. Iron Mountain hizmetleri ile oluşabilecek kesinti sürelerini azaltabilirsiniz.

İşinizle ilgili verilerinizin kurum dışında güvenli şekilde korunması  hem veriye erişiminizi hem de regülasyonlara uyumluluğu sağlar.

Donanım arızaları, insan hataları, yazılım sorunları ve doğal felaketler sonucunda işiniz kesintiye uğrayabilir. Ancak, verilerin kurtarılabilmesi için yedeklenmesi ve daha da önemlisi kurum dışında korunması gereklidir.

Iron Mountain® Kurum Dışı Teyp Saklama Hizmetleri; yedekleme yaptığınız teyplerin güvenli, kurum dışı bir tesise nakledilmesi, saklanması, yönetilmesi ve gerektiğinde geri alınması  için kapsamlı bir veri koruma çözümü sunar.

Beklenmeyen durumlarda yedeklerinize hızla ulaşmanızı sağlıyoruz. Sıkı gözetim zinciri protokollerimiz ve güvenli lojistik desteğimizle  kritik bilgilerinizin taşınması ve saklanması sırasında güvende olduklarından emin oluyoruz. Teypleriniz başarısı kanıtlanmış prosedürler ve en iyi uygulamalar izlenerek yönetildiğinden,  yedeklemelerinize her ihtiyaç duyduğunuzda güvenle erişebilirsiniz.

ENVANTER DENETİMİ

Envanteriniz kurum dışı tesislerimizde güvende! 

Sebebi bilinmeyen veya çözümlenemeyen envanter sorunları, özellikle bir denetim söz konusu olduğunda veya felaket kurtarma durumunda ihtiyaç duyduğunuzda kuruluşunuz için büyük bir risk oluşturabilir.  Yedeklerinizi düzensiz ya da yanlış yerleştirilmiş bir ortamda aramak ve yerini tespit etmek büyük zaman ve enerji kaybına sebep olabileceği gibi ek maliyet de gerektirir. 

Iron Mountain ile envanterinizin doğru ve eksiksiz olduğunu bilmenin rahatlığıyla sizin için önemli olan konulara odaklanabilirsiniz. Iron Mountain’ın Envanter Denetim Hizmeti, hangi verilere sahip olduğunuzu ve bu verilerin nerede bulunduğunu tam olarak tespit etmenize yardım ederek ilave bir güvenlik önlemi sunar.

Offsite Tape Vaulting - Employee scanning tape storage boxes
İhtiyaçlarınıza yönelik sizi desteklemek için birkaç farklı Envanter Denetim seçeneğimiz bulunuyor:

Envanter Karşılaştırma

Son derece basit süreçlerimizi kullanarak barkod numaralarınızı bize gönderin, biz tüm farklılıkları size raporlayalım. Bu hizmet, mevcut Iron Mountain® Kurum Dışı Teyp Saklama müşterileri için ücretsiz bir hizmettir.

Saklama Odası Denetimi

Tesislerimizdeki özel odalarda saklanan teyplerinize ait barkodların tamamını veya bir kısmını tarıyoruz.  Tarama işlemi tamamlandığında, yetkili kullanıcılarınıza tüm farklılıkları, yinelenenleri ve/veya eksik öğeleri içeren bulgulara dair bir rapor gönderiyoruz.

Kendiniz Denetleyin

Dilerseniz bir Iron Mountain teyp saklama tesisini ziyaret edebilir ve kendi personelinizi kullanarak size özel ayrılacak çalışma alanında denetim çalışmalarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Iron Mountain, denetimde size yardımcı olur ve ortaya çıkabilecek tüm farklılıkları çözmenize destek verir. 

veri arşivLEME çözümleri
Veri MİKTARININ GİDEREK ARTMASI VE YASAL SAKLAMA KOŞULLARININ BASKISI ARŞİVLENEN VERİNİN YÖNETİLMESİNİ ZORLAŞTIRIYOR.

İş dünyasında üretilen verinin gerek yasal uyum gerekçesiyle gerek kuruluşun bütünlüğünü sağlamak amacıyla korunması ve saklanması gerekiyor. Ancak veri miktarı çok büyük bir hızla artıyor ve siz bu kadar veriyi nasıl yöneteceğiniz konusunda endişelisiniz. Tüm bu verileri işinizi kesintisiz ve iyi bir şekilde yapabilmeniz için kritik önem taşıyor ancak bu verileri korumak ve saklamak artık iyice zorlaştı.

Arşivlediğiniz bilgiler muhtemelen çok önemli olmayan ve her zaman ihtiyaç duymadığınız bilgiler oluyor. Ancak sizin için asıl önemli olan veriyi saklamanız ve bu verileri sakladığınız yedek teyplerinize herhangi bir denetim, yasal talepler, felaket kurtarma gibi durumlarda hızla erişebilmeniz büyük önem taşıyor. 

offsite tape vaulting - a data tape

Bilgileri yönetmenize korumanıza ve saklamanıza yardımcı olan bilgi birikimimizden faydalanın.

Yedekleme kurtarmak için, arşivleme ise geri yüklemek içindir. İster o günlük bir sorun olsun ister büyük bir felaket olsun her durumda, verilerinize güvenli ve etkin bir şekilde erişebilmelisiniz. Iron Mountain, arşivleme ve yedekleme amaçlarına yönelik bilgileri nasıl tespit edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacak deneyim ve bilgi birikimine sahiptir.

Iron Mountain yasal uyum gereklilikleri gibi konularda verilerinize erişebilmeniz ve onlardan değer yaratmanız için verilerinizi uygun maliyetli ve kapsamlı bir veri arşivleme çözümü ile saklar ve korur. Böylece BT personeli hangi verilerin nerede olduğunu ve verilerinin güvende olduğunu bilmenin rahatlığıyla kendi zamanını inovasyona ayırabilir. 

IRON MOUNTAIN’A ULAŞIN

Bilgi ve Satış Yardım
business women

IRON MOUNTAIN’A ULAŞIN

Bilgi ve Satış Yardım